Hospicjum ZNMP Chojnice   

Archiwum 2011 r.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O Nas

 Statut Fundacji

 Wolontariat

 1 % podatku

 Pola Nadziei

 Hospicjum to też     życie

 Piszą o nas

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     Chojnice


9 listopad 2018 roku był wyjątkowy dla osób którym temat hospicjum nie jest obojętny. Tego dnia w HOSPICJUM ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY w CHOJNICACH odbyły się tzw. "DRZWI OTWARTE".

Spotkanie miało charakter otwarty. Zaproszeni na nie zostali przedstawiciele władz, pracownicy, wolontariusze, rodziny chorych i osoby, które na co dzień wspierają hospicjum w Chojnicach. W tym dniu odbyło się uroczyste powitanie gości. Po krótkich wstępach był mini recital mieszkańców chojnickiego Domu Pomocy Społecznej. Był on formą podziękowania za trud włożony w pracę         w hospicjum, który pięknie podsumował rozpoczęcie tego wydarzenia.
Następnie uroczyście przemówił Pan za- prezesa Jerzy Krukowski, który mówił o trudnej roli pracownika hospicjum okazując im wdzięczność oraz ogromny podziw. Nie zabrakło słów o wolontariuszach działających dla chojnickiego hospicjum. Wszyscy bowiem zasługują na wielkie brawa.
Kolejnym ważnym punktem były podziękowania dla uczniów szkoły z Kamienia Pomorskiego, którzy już kolejny rok z kolei kwestowali na rzecz chojnickiego Hospicjum, sprzedając w swojej szkole słodkie wypieki i dzięki temu wsparli pacjentów pięknym prezentem w postaci uzbieranej kwoty pieniędzy. Nastąpiły również podziękowania dla dyrekcji szkoły w Kamieniu Pomorskim i dla mieszkańców chojnickiego DPS-u, a także dla pracowników i wolontariuszy.

Po tych wzniosłych momentach nastąpiła prezentacja Pana Jerzego Krukowskiego nosząca tytuł : "OPIEKA PALIATYWNA WCZORAJ I DZIŚ". Została przedstawiona bardzo rzeczowo i oryginalnie dzięki ciekawym zdjęciom i opisom. Po prelekcji goście udali się na przerwę kawową wraz z ogromnym tortem i ciasteczkami, podczas której mogli porozmawiać o hospicjum i jego roli. W międzyczasie wszyscy goście mogli zadawać pracownikom pytania, a także zwiedzić całe hospicjum wraz z salą rehabilitacyjną i wszelkimi socjalnymi pomieszczeniami, bo jak wcześniej zostało wspomniane, spotkanie miało charakter otwarty. Ponadto w trakcie poczęstunku i zwiedzania mieszkańcy chojnickiego DPS-u umilali gościom czas śpiewem melodyjnych piosenek.Copyright Kamila