15 - 16 czerwca 2009 roku w Zespole Szkół nr 7 przeprowadzono pogadankę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach zagrażających życiu. Szkoleniem objęto młodzież z Gimnazjum.

Jego celem było przybliżenie uczestnikom zakresu udzielania wymienionej wcześniej pierwszej pomocy w wybranych stanach zagrażających zdrowiu i życiu oraz w sytuacjach związanych z różnymi zagrożeniami. Program spotkania obejmował w pierwszej części opanowanie teoretycznych i praktycznych umiejętności dotyczących doraźnej pomocy przedmedycznej, a mianowicie rozpoznanie i ocena sytuacji, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie profesjonalnej pomocy medycznej. Pokazy praktyczne wykonywane przez uczniów pod nadzorem prowadzących oraz ćwiczenia indywidualne wykonywane przez uczestników szkolenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Odbyte pogadanki dały odpowiedź na to, że jest duże zapotrzebowanie na szkolenia w tym zakresie, które powinny być prowadzone bez względu na stopień znajomości prezentowanych zagadnień przez uczestników. Młodzież była bardzo zadowolona, że mogła wziąć udział w tym spotkaniu. Wszyscy pilnie słuchali tego, co chcieliśmy im przekazać i chętnie uczestniczyli w części praktycznej. Cieszymy się, że młodzi ludzie rozumieją potrzebę znajomości pierwszej pomocy oraz że tak chętnie chcą się jej uczyć.