Hospicjum ZNMP Chojnice   

Archiwum 2014 r.

Archiwum 2013 r.

Archiwum 2012 r.

Archiwum 2011 r.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O nas

 Statut Fundacji

 Piszą o nas

 Wolontariat

 Podziękowania

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     Chojnice


W tym roku gościem honorowym tegorocznych obchodów "Pól Nadziei" będzie Krajowy Duszpasterz Hospicjów ks. dr Piotr Krakowiak, który 25 kwietnia weźmie udział w uroczystej mszy św. odprawianej w Bazylice Mniejszej w Chojnicach.
Przedstawi tam również swoją książkę pt. "Zdążyć przed prawdą", w której niektórzy znajdą być może odpowiedź na takie pytania jak: w jaki sposób powiedzieć drugiemu człowiekowi, że jest nieuleczalnie chory, a jego życie dobiega kresu? Co na to rodzina, przyjaciele? Czy grę pozorów, wzajemnego udawania, że wszystko się jakoś ułoży, można przerwać? Czy można przygotować się do nadchodzącego pożegnania?
Książka autorstwa ks. dr. Piotra Krakowiaka, nie daje gotowej recepty. Ale za to jest świetnym obrazem relacji między pacjentem i jego najbliższymi, lekarzem, pielęgniarką etc. To fachowe studium wiedzy na temat komunikacji w obliczu nieuchronnej śmierci, poparte przykładami z życia i wiedzą teoretyczną.
W czasie mszy będzie można wysłuchać również koncertu Chóru Seminaryjnego z Pelplina. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach "Pól Nadziei". Dzięki tej akacji możemy poznać czym jest praca w Hospicjum, jak czują się tam pacjenci i jakiej pomocy od nas potrzebują.

Serdecznie zapraszamy na obchody Pól Nadziei, które rozpoczną się 25 kwietnia o godz. 18.30 w Bazylice Mniejszej do uczestnictwa w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy.

Copyright Kamila