Hospicjum ZNMP Chojnice   

Archiwum 2014 r.

Archiwum 2013 r.

Archiwum 2012 r.

Archiwum 2011 r.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O nas

 Statut Fundacji

 Piszą o nas

 Wolontariat

 Podziękowania

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     ChojniceSerdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, która rozpocznie w Chojnicach kampanię Pól Nadziei. 10 kwiecień godzina 12:00, Hospicjum ZNMP w Chojnicach ul. Strzelecka 89


Pola Nadziei to ogólnopolska kampania, mająca na celu rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej w społeczeństwie. Organizatorem i koordynatorem akcji w Polsce jest Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Symbolem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

„Pola Nadziei” to kampania przebiegająca w dwóch etapach: jesiennym i wiosennym. Jesienią wokół różnych instytucji sadzi się cebulki żonkili. Część wiosenna potrwa od 10.04 do 4.06.2011r. Wiosną, gdy zakwitną pola żonkilowe – „Pola Nadziei”, przeprowadzone będą główne akcje m.in. warsztaty edukacyjne w szkołach, konkursy: plastyczny, poetycki i fotograficzny, na biżuterię żonkilową, maraton rowerowy, kwesty uliczne z wręczaniem darczyńcom kwiatów żonkili.

Poprzez zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania twórcze, chcemy zachęcać do wolontariatu i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Dołącz do nas i obudź nadzieję w sobie i innych!
Copyright Kamila