Jesteś
osobą odwiedzającą naszą stronę.

Fundacja Palium niedawno ogłosiła konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na słowa "Piosenki o Hospicjum". Zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach: Kinga Jamrógiewicz z VI a i Marcin Stencel z kl VI a, z piosenką "Hospicjum to też życie".

Muzykę do tej piosenki skomponował Paweł Friede, nauczyciel muzyki ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Zostanie ona odśpiewana przez uczniów tejże szkoły 18 maja podczas Marszu Nadziei, który przejdzie ulicami miasta Chojnic.

Będzie ona towarzyszyła pacjentom, wolontariuszom i pracownikom podczas wszystkich organizowanych przez Fundację Palium imprez.

Fundacja Palium dziękuje za piękne i pełne głębokiej treści słowa tej piosenki oraz muzykę. Szczególne podziękowania kierowane są do Radia RCH + w Chojnicach za udostępnienie studia i możliwość nagrania nasze piosenki.

Dziękujemy również panu Karolowi Domozych za pomoc w nagraniu tego utworu.