Hospicjum ZNMP Chojnice   

Jesteś
osobą odwiedzającą naszą stronę.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O Nas

 Statut Fundacji

 Wolontariat

 1 % podatku

 Pola Nadziei

 Hospicjum to też     życie

 Piszą o nas

 Galeria

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     Chojnice


Posadziliśmy żonkile


Na początku października wolontariusze Fundacji Palium i zaprzyjaźnione dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 9 w Chojnicach posadzili sadzonki żonkili. Jesienne sadzenie żonkili to początek ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei i zbieranie funduszy dla Hospicjum, a nade wszystko przywracanie nadziei chorym i ich rodzinom.

Żonkil symbolizuje nadzieję, a nadzieja jest jak lekarstwo dla ludzi chorych, nie rzadko osamotnionych w swoim cierpieniu. W Polsce pierwsze żonkile posadzone zostały w parkach i na rabatach Krakowa jesienią 1997 roku. Warto przypomnieć, że program "Pól Nadziei" stworzony został ponad 50 lat temu przez Organizację Charytatywną, związaną z ruchem hospicyjnym z Wielkiej Brytanii. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na pomoc osobom znajdującym się w terminalnym okresie choroby nowotworowej, kiedy medycyna pozostaje bezsilna.

Fundacja Palium przez ostatnie lata sadziła żonkile przy Bazylice Mniejszej w Chojnicach, w tym roku był to zieleniec przy ul. Sukienników obok parkingów miejskich. Jak co roku było gwarno i wesoło, dzieci posadziły sadzonki żonkili. Na zakończenie otrzymały słodki upominek i pełni wrażeń wrócili do przedszkola. Dziś wiedzą już, że posadzone żonkile wiosną przypomną nam o ludziach, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia w zmaganiu się z ciężką chorobą.

W ten sposób wszyscy włączamy się w międzynarodowy program pomocy chorym na raka, okazując swoją solidarność z chorymi i wrażliwość na ich potrzeby.
Copyright Kamila