Hospicjum ZNMP Chojnice   

Jesteś
osobą odwiedzającą naszą stronę.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O Nas

 Statut Fundacji

 Wolontariat

 1 % podatku

 Pola Nadziei

 Hospicjum to też     życie

 Piszą o nas

 Galeria

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     Chojnice
10 czerwca 2009 roku na zaproszenie Małżonki Prezydenta RP, Pani Marii Kaczyńskiej zjechali do Pałacu Prezydenckiego przedstawiciele organizacji pozarządowych pomagających chorym dzieciom i pacjentom leżącym w hospicjach. Po konferencji odznaczone zostały osoby działające na rzecz dzieci, w tym kilkoro wolontariuszy hospicyjnych. Order z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Brązowy Krzyż Zasługi odebrała mieszkanka Chojnic Aleksandra Besków - wolontariuszka Fundacji Palium, zajmująca się na co dzień chorymi w chojnickim Hospicjum ZNMP.

Aleksandra otrzymała Krzyż Zasługi za zaangażowanie w pracę na rzecz podopiecznych Hospicjum Najświętszej Marii Panny w Chojnicach. Państwo Besków przyjechali do Warszawy dzień wcześniej i zamieszkali w hotelu prezydenckim. W dniu uroczystości na zaproszenie Pierwszej Damy wzięli udział w konferencji "Razem dla Dzieci". Celem Konferencji "Razem dla Dzieci" organizowanej przez Biuro Doradców, Ekspertyz i Opinii Kancelarii Prezydenta RP, było zwrócenie uwagi na specyfikę polskiego wolontariatu i dynamikę rozwoju organizacji pozarządowych, działających zwłaszcza na rzecz zdrowia dzieci. W Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, w sumie zostało odznaczonych 25 osób.

Pytając Panią Aleksandrę o jej wrażenia mówi jestem szczęśliwa i dumna, że zostałam odznaczona Krzyżem Zasługi jest to motor do dalszej pracy. Zamierzam dalej udzielać się w hospicjum i pomagać chorym.Copyright Kamila