Przekazując 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Palium.

?

JAK PRZEKAZAĆ NAM 1% PODATKU?

W rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) musisz wypełnić rubrykę:
WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) podając:

Numer KRS: 0000 241 457

oraz Wnioskowaną kwotę: kwotę 1% podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (czyli 1% kwoty z pozycji 120).

Poniżej przykład PIT-37
Jak przekazać nam 1%

KTO MOŻE PRZEKAZAĆ 1% PODATKU DOCHODOWEGO?

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody     z odpłatnego zbycia papierów wartościowych)
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-    procentowej stawki podatku
  • podatnicy, którzy już złożyli deklarację PIT osobiście lub którym PIT wypełniał pracodawca

emeryci i renciści - JAK TO ZROBIĆ?

1. należy poczekać aż ZUS prześle PIT 40A

2. do 30.04.2012 należy w Urzędzie Skarbowym złożyć zeznanie podatkowe PIT-37. Wykazuje się w nim dochody z renty lub emerytury (na podstawie przesłanego przez ZUS PIT 40A)

3. w części H, deklaracji PIT 37
    (WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy wpisać:
    poz. 124 Numer KRS: 0000241457
    poz. 125 Wnioskowana kwota: Należy wpisać kwotę 1% podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (1% kwoty wykazanej w poz. 120 podatek należny)
    Szanowni Państwo możecie do nas przyjść pomożemy wypełnić Wam PIT.