Rajd rowerowy

17 maja pracownicy, wolontariusze wyruszyli na rajd rowerowy, któremu przewodniczył Pan Witold Winkowski. Zaborski Park Krajobrazowy, po którym to prowadził Pan Witold Rajd utworzony został w 1990 roku i liczy obecnie 34 026 ha. Park położony jest w północno-zachodniej części Borów Tucholskich na Równinie Charzykowskiej, na południowo-zachodnim skraju województwa pomorskiego. W jego granicach znajdują się grunty administrowane przez gminy Chojnice i Brusy, a na terenach leśnych gospodarują Nadleśnictwa Rytel, Czersk i Przymuszewo. Obszar ten charakteryzuje się znaczna lesistością (71%), a urozmaicają go liczne jeziora i rzeki(13,1%) Pozostała cześć stanowią grunty orne (6,8%), użytki zielone (4,8%) i nieużytki (4,3%).