Hospicjum ZNMP Chojnice   

Archiwum 2014 r.

Archiwum 2013 r.

Archiwum 2012 r.

Archiwum 2011 r.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O nas

 Statut Fundacji

 Piszą o nas

 Wolontariat

 Podziękowania

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     ChojniceMiłośnicy dwóch kółek zebrali się 5 maja o godz.10:00 przed hospicjum by ruszyć w drogę...
Nie mieli bowiem ochoty bezczynnie spędzać wiosennych dni, woleli raczej poczuć powiew wiatru na twarzy i słuchać szumu gum!

Nasz rajd rozpoczęliśmy od wyjazdu z przed hospicjum do lasku miejskiego (czerwonym i zielonym szlakiem), potem na trasie było Jarcewo, Czartołomie, Klosnowo...i tu dłuższy postój... wyłuszczarnia nasion stara i nowa, naprawdę robi wrażenie... polecam każdemu... jest co zwiedzać, dziękujemy Państwu Prabuckim za miłe przyjęcie i słowa dzięki którym lepiej poznaliśmy cały proces wyłuszczania nasion.

Z Klosnowa niebieskim szlakiem rowerowym ruszyliśmy w kierunku Funki i kolejny postój Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Dzięki uprzejmości włodarzy tego miejsca mogliśmy zwiedzić ośrodek, a za sprawą Pana Czesława Gierszewskiego poznaliśmy historię tego miejsca ale także i żeglarstwa. Nareszcie nadszedł czas na wspólny posiłek i ognisko. Serdecznie dziękujemy Państwu Gierszewskim Z Brus za przepyszna kiełbaskę. Wspólnie zaśpiewana piosenkę kilka opowieści Pana Czesława.

Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną zielonym szlakiem rowerowym przedostatni postój Hubertówka, następnie Cmentarz Ofiar Hitlerowskich w Chojniczkach i hospicjum. Dziękujemy serdecznie Panu Witoldowi Winkowskiemu, który był naszym przewodnikiem po Zaborskim Parku Krajobrazowym i przekazał mnóstwo informacji na tematy, które są mu doskonale znane.

Wszystkim którzy uczestniczyli w rajdzie serdecznie dziękujemy i do zobaczenia na trasie...Copyright Kamila